Pokoj v duši..., skúsme to !

Autor: Eva Soldanova | 18.12.2013 o 22:22 | (upravené 27.12.2013 o 18:10) Karma článku: 4,96 | Prečítané:  254x

Každý z nás si žije svoj streotyp a postupne sa zabúda  starať o svoj vnútorný svet. Pritom to čo je v nás je jedinečné a krehké. Veď záleží v tomto materiálnom svete viac na vnútornej kráse? Ľudia naokolo sledujú viac svoje nosy a oči a navštívia radšej plastického chirurga, len aby vyzerali štýlovo a moderne. Práve tá prirodzenosť, ktorá v minulosti zdolávala prvé priečky sledovanosti sa v dnešných dňoch akoby vytrácala.

Prečo je tomu tak?

Asi sa ľudia riadili pravidlom : ,, V jednoduchosti je krása !"

Také prosté a jednoduché dokonca až banálne no podľa mňa je to istý znak toho, že aj v skromnosti

človek môže byť šťastný. Nepotrebuje na to milión eur ani bavoráka. Možno práve tá skromnosť z chyží v minulosti hnala slovenský národ k súdržnosti. Ťažko povedať...

No keď sa mi dnes náhodou prihovorila jedna milá babička na zastávke, nedalo mi to sa je neopýtať.Či si aj ona myslí, že dnešný svet je príšerne uponáhľaný? Odpovedala mi, že to nie je dobou, pretože aj oni žili v uponáhľanej dobe. Teda minulosť sa opakuje, všetci sa sťažujú na svoju dobu. Na čom sme sa obe zhodli, bolo skonštatovanie, že nezamestnanosť v súčastnosti je katastrofálna a to je kľúčom úrazu.

Aby som sa vrátila k nadpisu :D Nedávno som zažila super prednášku o sympatiách a nesympatiách. Málokto z nás si uvedomuje, že práve podľa sympatíí a nesympatií kategorizujeme ľudí.

Práve aj na príklade rozhovoru s milou babičkou, boli rozhodujúce sympatie. No a už sme doma :) no skoro.

Duša sa odzrkadluje v našich očiach (aspoň sa to tak hovorí :) Preto kto sa stará o svoju dušu, navonok vyžaruje zo seba pokoj. No a pokoj vedie k mieru a láske. Totálna idylka, nie?

Neviem, či to registrujete ale blížia sa dlhoočakávané Vianoce preto skúsme nájsť pokoj v duši a nech nám to čo najdlhšie vydrží.

Prajem Vám požehnané sviatky!

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Učiteľ, ktorý sa rád hral. Ako sa Milan Reindl stal dizajnérom Lego Technic

Nevyštudoval techniku ani dizajn. Napriek tomu sa stal jedným z jedenástich dizajnérov Lego Technic. Len vďaka tomu, že si rád z lega skladal veci, na ktoré nemal návod.

DOMOV

Smer chce byť politicky nekorektný aj robiť poriadky v osadách

Novými podpredsedami sú Blanár a Žiga.

SVET

Výbuchy pri štadióne v Istanbule zabili najmenej 13 ľudí

K explóziám došlo hodinu po zápase medzi Besiktasom a Bursasporom.


Už ste čítali?