Pokoj v duši..., skúsme to !

Autor: Eva Soldanova | 18.12.2013 o 22:22 | (upravené 27.12.2013 o 18:10) Karma článku: 4,96 | Prečítané:  264x

Každý z nás si žije svoj streotyp a postupne sa zabúda  starať o svoj vnútorný svet. Pritom to čo je v nás je jedinečné a krehké. Veď záleží v tomto materiálnom svete viac na vnútornej kráse? Ľudia naokolo sledujú viac svoje nosy a oči a navštívia radšej plastického chirurga, len aby vyzerali štýlovo a moderne. Práve tá prirodzenosť, ktorá v minulosti zdolávala prvé priečky sledovanosti sa v dnešných dňoch akoby vytrácala.

Prečo je tomu tak?

Asi sa ľudia riadili pravidlom : ,, V jednoduchosti je krása !"

Také prosté a jednoduché dokonca až banálne no podľa mňa je to istý znak toho, že aj v skromnosti

človek môže byť šťastný. Nepotrebuje na to milión eur ani bavoráka. Možno práve tá skromnosť z chyží v minulosti hnala slovenský národ k súdržnosti. Ťažko povedať...

No keď sa mi dnes náhodou prihovorila jedna milá babička na zastávke, nedalo mi to sa je neopýtať.Či si aj ona myslí, že dnešný svet je príšerne uponáhľaný? Odpovedala mi, že to nie je dobou, pretože aj oni žili v uponáhľanej dobe. Teda minulosť sa opakuje, všetci sa sťažujú na svoju dobu. Na čom sme sa obe zhodli, bolo skonštatovanie, že nezamestnanosť v súčastnosti je katastrofálna a to je kľúčom úrazu.

Aby som sa vrátila k nadpisu :D Nedávno som zažila super prednášku o sympatiách a nesympatiách. Málokto z nás si uvedomuje, že práve podľa sympatíí a nesympatií kategorizujeme ľudí.

Práve aj na príklade rozhovoru s milou babičkou, boli rozhodujúce sympatie. No a už sme doma :) no skoro.

Duša sa odzrkadluje v našich očiach (aspoň sa to tak hovorí :) Preto kto sa stará o svoju dušu, navonok vyžaruje zo seba pokoj. No a pokoj vedie k mieru a láske. Totálna idylka, nie?

Neviem, či to registrujete ale blížia sa dlhoočakávané Vianoce preto skúsme nájsť pokoj v duši a nech nám to čo najdlhšie vydrží.

Prajem Vám požehnané sviatky!

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Starosta Raslavíc Marek Rakoš dokázal za dva roky vybudovať 80 pracovných miest pre sociálne slabé skupiny.

DOMOV

Kaliňák prečkáva Plavčana v zahraničí, dosiaľ šlo o jeho hlavu

Minister vnútra je už dlhšie na dovolenke.


Už ste čítali?